ribcap – és én miért nem tudok erről? :)

Vasárnapi feedolvasgatás közben (promo: http://netvibes.com/saimonsais találtam a PTO.hu -n ezt: Knox Handroid – Exoskeleton kesztyű … ami jóság. El is méláztam rajta, hogy kb milyen messze vagyunk egy rendes exoskeleton szettől ami ugye ‘inteligens’ (mint a mosópor) müanyagokból épül, tehát extrém terhelésre keményedik egyébként hordhatóan flexibilis marad. Mert az már igazán nem ártana … olyan akarok lenni mint -az egyébként nem nagy durranás- G.I. Joe moziban a két hülyegyerek ;).
Nade a lényeg, a cikk alján találtam (god bless – “kapcsolódó cikkek” opció) egy régi (2006) os másik linket, ezt: Ütésre keményedő snowboard sapka. Nem tudom annó miért nem szúrt szemet … Mert ez k. jóság aztán a javából. Mostanában úgyis esek-kelek és egy ilyen tűzpiros palmer teljesen rendben van. Sőt kifejezetten gyerebe!
Egyetlen dolog aggaszt, vajh a gizda-faktoron túl van-e értelme? Igazából ugye már álltam fejre hódeszkával is, és a hó (mák) pont tök puha volt, kb annyira keményedett (ahogy összenyomódott alattam) mint ez a polimer – vajh mivel vagyok beljebb akkor, ha egy ilyen keményedő cucc van a fejemen. Energia elnyelő zóna nemigen van, vagy mégis? Ha mondjuk a hó alatt van egy böszme farönk, én rázanyálok akkor miért jobb az, hogy nem a fa keménysége hanem a sapesz keménysége blokkolja a fejem? Vagy a sapeszben lévő íves cucc elvezeti az energiát és így az ütés erejét? Netán annyi az egész, hogy a sapesz belülről tuti fej-alakú és így a fej-görbület az energia-elvezető és kész? Ennek még utána kell nyomozni, de ha minden klappol akkor a Jézuskától szvsz erősen berendelünk egy olyan pirka Palmert arcvédővel ;)

Minden vélemény számít!